Sterownik LedDimmerPro V4 - harmonogram prac i relacja z postępów.

• 28 Odpowiedzi
  • 5737 Wyświetleń
*

Romek

• Administrator
  • Full Member
  • 227
  • 0
Odp: Sterownik LedDimmerPro V4 - harmonogram prac i relacja z postępów.
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 24, 2018, 11:32:08 »
Kolejny fragment aplikacji (okno startowe). Jeżeli macie jakieś uwagi lub propozycje, to chętnie wysłucham.

*

Romek

• Administrator
  • Full Member
  • 227
  • 0
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 04, 2018, 15:01:34 »
Mam już przetestowany prototyp sterownika i została uruchomiona przedsprzedaż, więc można już zamawiać. https://sklep.palabras.pl

W załącznikach widać jak to mniej więcej wygląda. Projekt jeszcze trochę się zmieni.

Zwróćcie uwagę na mocowanie USB (które było słabe w poprzedniej wersji sterownika). Teraz nie ma możliwości mechanicznego uszkodzenia. USB mocowane jest przez płytkę na drugą stronę, więc trzyma się naprawdę solidnie.

W testach wyszło, że wszystkie komponenty działają tak jak trzeba. Pozostało jeszcze trochę testów obciążeniowych.

*

Romek

• Administrator
  • Full Member
  • 227
  • 0
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 11, 2018, 14:44:28 »
Czekam na płytki prototypowe żeby przetestować sterownik po zmianach w module zasilania.

W międzyczasie piszę dalej aplikację. Pracuję nad oknem programowania wykresu. Chciałbym je uprościć a jednocześnie zawrzeć na nim kilka funkcji, które były w poprzedniej aplikacji oddzielnie (lub ich wcale nie było). Sposób programowania nieco się więc zmieni.

Na górze okna są przyciski do wyboru miesięcy, dni i kanałów. Na raz można wybrać jeden miesiąc, jeden dzień i jeden kanał. Ustawienia zaprogramowane dla danego miesiąca będą obowiązywały w kolejnych, chyba, że zaprogramujemy inne. Tak samo z dniami tygodnia.

Czyli na przykład klikamy styczeń i poniedziałek i programujemy wykres dla każdego z kanałów. Potem przełączamy na sobotę i programujemy wykres świecenia. Ustawienia z poniedziałku obowiązują do soboty (nie trzeba programować tak samo kolejnych dni), ustawienia z soboty obowiązują w niedzielę (a w poniedziałek znowu zmienia się świecenie, bo tak jest ustawione).

Takie ustawienia będą obowiązywały też w kolejnych miesiącach (nie trzeba programować jeżeli mają być takie same). Przy przełączaniu kanałów będzie widać wykresy dla wszystkich kanałów, ale będzie można zmieniać tylko wybrany. Dzięki temu łatwo da się "zsynchronizować" ustawienia na różnych kanałach.

Cały wykres jest skalowalny i dostosowuje się do rozmiarów okna.

Myślę, że na początku grudnia aplikacja będzie miała już na tyle dużo funkcjonalności, że udostępnię ją do testów. Jest możliwość połączenia z emulatorem sterownika, więc będzie można przetestować wszystko bez konieczności podłączania fizycznie sterownika. Aplikacja będzie dystrybuowana dla systemów Windows, Linux (rmp, deb) oraz MacOs (zip).

W załączeniu aktualny wygląd okna programowania wykresów.

*

Romek

• Administrator
  • Full Member
  • 227
  • 0
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 19, 2018, 19:17:31 »
Testy po zmianach zasilania skończone. Sterownik bardzo ładnie pracuje w całym zakresie zasilania (12-38V). Nie ma też problemu z zasileniem wentylatora czy Wifi.

Czekam na wycenę po zmianach, bo musiałem zastosować kilka droższych elementów, więc koszt trochę wzrośnie, ale spokojnie, cena końcowa się nie zmienia.

Pracuję też nad aplikacją, ale potrzebuję jeszcze trochę czasu żeby ją wypuścić. Będę się starał żeby na początek stycznia była gotowa aplikacja w postaci, która umożliwi normalną pracę ze sterownikiem. Być może nie będzie obsługi Wifi w początkowej wersji, ale wystarczy później zaktualizować firmware i aplikację i będzie działać. Sprzętowo Wifi będzie zamontowane.

Zacząłem też prace nad obudową. Projekt obudowy muszę zrobić na tyle wcześnie żebym zdążył przygotować obudowy w odpowiedniej ilości (jest już sporo zamówień).

Trzymajcie za mnie kciuki żebym nie padł z przepracowania ;)

*

sonja_s

• Newbie
  • *
  • 4
  • 0
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 20, 2018, 08:20:07 »
Daj znać jak idą prace :D
Pityver zapewnie kompleksową walkę z łupieżem pstrym. https://pityver.pl/ Wpróbuj!

*

Romek

• Administrator
  • Full Member
  • 227
  • 0
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 23, 2018, 16:08:16 »
Właśnie dostałem finalną wycenę i termin wykonania. Sterowniki będą w drugim tygodniu stycznia (7-11). Mam nadzieję, że się nic nie opóźni, ale do tej pory firma wykonująca projekt dotrzymywała terminów co do dnia, więc nie przewiduję komplikacji.

Cena końcowa się nie zmieniła, chociaż cena wykonania wzrosła o kilka złotych, bo postanowiłem zastosować lepsze i mniej awaryjne części.

Do tego czasu (około 7 tygodni) będę miał czas na pisanie programu i firmware. Powinienem zdążyć. Najpierw będę się starał zrealizować podstawowe funkcjonalności i dopiero jak ta podstawa będzie działała, to będę rozszerzał funkcje sterownika. W pierwszej wersji może nie być efektu burzy czy obsługi Wifi, ale szybko to dopiszę. Zaktualizować sterownik będzie można przez USB.

Zachęcam do zakupów w obniżonej cenie (-20%) do 3 grudnia!  https://sklep.palabras.pl

*

sylvia88

• Newbie
  • *
  • 4
  • 0
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 30, 2018, 09:42:05 »
Super informacje! Na pewno będę zamawiała :)
Szukasz naturalnego kremu na zmarszczki? Sprawdź Buatic - https://buatic.pl/produkt/buatic/

*

Romek

• Administrator
  • Full Member
  • 227
  • 0
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 10, 2018, 19:21:06 »
Sterownik otrzymał obudowę :)
Można obejrzeć zdjęcia na stronie produktu. Brakuje jeszcze naklejki informacyjnej, ale to nie problem. Naklejki będę zamawiał dopiero po świętach, bo teraz taki ruch, że i tak pewnie by nie doszły.

https://sklep.palabras.pl/sterownik/48-leddimmerpro.html

*

joanne

• Newbie
  • *
  • 2
  • 0
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 18, 2018, 12:39:38 »
no i super :D
Szukasz skuteczne kremu na zmarszczki? Sprawdź https://mialenia.pl/blog/

*

Romek

• Administrator
  • Full Member
  • 227
  • 0
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 23, 2018, 00:21:34 »
Zakończyłem pracę nad "bootloaderem". Jest to część oprogramowania sterownika, która pozwala na aktualizowanie oprogramowania systemowego (tzw. firmware). Dzięki tej części kodu będzie możliwe wgrywanie nowych wersji na sterownik. Wgrywanie będzie podobne jak w poprzedniej wersji, czyli trzeba będzie podpiąć sterownik przez USB trzymając wciśnięty przycisk na obudowie. Taki tryb wgrywania zapewnia, że nie będzie możliwe włamanie się na sterowniki i wgranie innego oprogramowania bez fizycznego dostępu do sterownika. Pozostaje oprogramowanie wgrywania nowych wersji od strony aplikacji. Nie powinno być to trudne i pewnie uda mi się to zrobić w najbliższych dniach.

Drukuję też obudowy (w tej chwili mam gotowych 12 szt). Dokonuję jeszcze drobnych zmian w obudowach (zewnętrznie wyglądają tak samo, ale różnią się trochę niektórymi rozwiązaniami). Teoretycznie jestem w stanie wydrukować 5 szt dziennie, więc sporo ponad to, co jest potrzebne. Wydruk jednej obudowy trwa około 3.5 godziny a materiał kosztuje około 3,10 zł. Wymiary obudowy to 10x10x3.5 cm (czyli sporo większe niż poprzednia wersja). Skręcane są na 4 śruby, montaż jest bardzo prosty. Starałem się żeby nie było dodatkowych niepotrzebnych czynności podczas montażu. Wentylator montowany jest na wcisk (i zatrzask) w odpowiednią kieszeń. Potem tylko złożenie i skręcenie śrubami.

Zostało jeszcze trochę programowania, ale termin około połowy stycznia wydaje się niezagrożony. Dostałem potwierdzenie od firmy produkującej płytki, że będą terminowo (drugi tydzień stycznia).

Pewnie mino świąt popracuję nad oprogramowaniem. Staram się dostarczyć gotowy produkt zgodnie z zapowiedzianym terminem. Tym razem postawiłem bardzo duży nacisk na jakość. Spodziewajcie się naprawdę fajnego sterownika. A w następnych miesiącach nowych funkcji w oprogramowaniu!

Jako, że to pewnie mój ostatni post przed świętami, to Wszystkiego Najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!

*

Romek

• Administrator
  • Full Member
  • 227
  • 0
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 09, 2019, 08:52:16 »
Dziś powinny zostać wysłane gotowe płytki. Czekam jeszcze na naklejki (powinny być lada dzień). W załączeniu projekt naklejki.

Pracuję nad oprogramowaniem i wygląda to naprawdę nieźle. Zostało jeszcze trochę do oprogramowania, ale raczej się wyrobię. Planowany termin wysyłki pierwszych zamówień to 14 stycznia.

W najbliższych dniach opublikuję zdjęcia gotowego produktu.

*

Romek

• Administrator
  • Full Member
  • 227
  • 0
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 10, 2019, 22:30:01 »
Dostałem informację od firmy produkującej płytki, że dostawa troszkę się opóźni (częściowo z mojej winy). Dostawa płytek będzie w środę (16 stycznia), więc wysyłka pierwszych sztuk od czwartku 17 stycznia.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2019, 12:29:25 wysłana przez Romek »

*

Romek

• Administrator
  • Full Member
  • 227
  • 0
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 16, 2019, 20:11:30 »
Dotarły płytki. Przetestowałem jedną i wszystko działa jak należy.

Jutro (czwartek 17 stycznia) ostatnie poprawki przed wypuszczeniem na rynek. Pewnie jutro wieczorem będzie wysyłka pierwszej partii. Może wysyłka będzie w piątek, jeżeli się nie wyrobię.

W pierwszej wersji będzie aplikacja sterująca tylko na Windows, ale niedługo potem na Linuxa i Maca.

*

Romek

• Administrator
  • Full Member
  • 227
  • 0
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 17, 2019, 22:35:09 »
Sterowniki już zrobione, przetestowane i w większości spakowane. Jutro wysyłka.

Od teraz sterowniki będą w ciągłej sprzedaży.