krótkie kliknięcie - wygaszenie na ustalony czas i samoczynny powrót

• 4 Odpowiedzi
  • 1209 Wyświetleń
*

fenster

• Newbie
  • *
  • 3
  • 0
Mam taki pomysł odnośnie działania krótkiego kliknięcia przycisku - aby po naciśnięciu następowało wygaszenie światła, czyli tak jak teraz (wg nastaw czasu i jasności), ale żeby samoczynnie następował powrót do normalnego działania.. najlepiej gdyby ten czas powrotu był ustalany przez użytkownika.
Podam przykład: chcę wieczorem oglądnać film a światło z akwarium świeci za mocno.. więc klikam i się odpowiednio przygasza.. np. na 2h.. po filmie z powrotem powróci światło do normalnego świecenia. Bo teraz jest tak że jak kliknę to sie przygasi i gdy nie odklikam to tak zostaje.. i rano jest ciemne akwarium.
Proszę rozważyć tą propozycję.

Może też warto usunąć tą ostatnio dodaną opcję załączania się światła po drugim kliknięciu?..
myślę, że pojedyncze krótkie kliknięcia powinny działać tylko na powolne zał/wył do ustalonego poziomu, bez tej opcji załączania całkowitego światła.
Za to dłuższy klik powinien zał/wył na full wszystkie LEDy - pomocne przy pracach serwisowych.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2017, 20:50:06 wysłana przez fenster »

*

Romek

• Administrator
  • Full Member
  • 218
  • 0
Odp: krótkie kliknięcie - wygaszenie na ustalony czas i samoczynny powrót
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2017, 23:15:48 »
Bardzo fajna propozycja i łatwa do zrobienia. Postaram się zrobić w najbliższym czasie.

*

fenster

• Newbie
  • *
  • 3
  • 0
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2017, 22:09:35 »
Witam
Kiedy planowana jest nowa wersja programu i czy moja propozycja działania przycisku będzie uwzględniona?

*

Romek

• Administrator
  • Full Member
  • 218
  • 0
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2017, 06:15:19 »
Już zrobione. Aktualna wersja pozwala ustalić czas po jakim sterownik wraca do normalnego programu. Proszę zaktualizować firmware i sprawdzić w ustawieniach programu.

Co do reszty to na razie pozostawiam bez zmian. Drugie kliknięcie pomija proces powolnego rozjaśniania lub ściemniania, więc jest to taki dodatek, który w niczym nie przeszkadza.

*

lesoleil

• Newbie
  • *
  • 4
  • 0
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 03, 2018, 08:30:51 »
super opcja! :D
Stosowanie kremu Strialys pomoże Ci zwalczyć rozstępy https://strialys.pl/opinie/