Plik konfiguracyjny

• 7 Odpowiedzi
  • 2577 Wyświetleń
*

haku2006

• Newbie
  • *
  • 4
  • 0
Plik konfiguracyjny
« dnia: Październik 16, 2017, 07:09:11 »
Witam mam wielką prośbę. Czy ktoś mógłby mi otworzyć plik żeby stopniowo od godz 7 do go 8 światło się rozjasnilo na Maxa i od godz 19 do godziny 20 światła hasło? Za cholerę nie potrafię się w tym połapać. Z góry  dziękuję. ;)

*

Romek

• Administrator
  • Full Member
  • 227
  • 0
Odp: Plik konfiguracyjny
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2017, 08:01:36 »
Tak samo na wszystkich 4 kanałach? To w załączeniu jest plik z ustawieniami. :)

*

haku2006

• Newbie
  • *
  • 4
  • 0
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2017, 20:02:16 »
Tak samo na wszystkich 4 kanałach? To w załączeniu jest plik z ustawieniami. :)
Dzięki bardzo. Mniej więcej o to mi chodziło ale czy nie da się tego zrobić bardziej płynnie? Bo teraz praktycznie 19:55 zaczyna się ściemniać dosyć szybko i o 20 już gaśnie, a chciałbym żeby tak jak pisałem od 19tej stopniowo się sciemnialo a od 7 stopniowo rozjasnialo

*

Romek

• Administrator
  • Full Member
  • 227
  • 0
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2017, 20:24:01 »
A co jest podłączone do sterownika, że ma taką dziwną charakterystykę świecenia? W programie jest od 0% o 7 do 100% o 8. A potem płynne ściemnienie przez godzinę od 100% o 19 do 0% o 20. Więc jest to dosyć płynna i powolna zmiana. Można dostawić kropki na wykresie i pokombinować, ale najpierw proszę sprawdzić w opcji "Testuj oświetlenie" przy jakim poziomie lampa się ściemnia i rozjaśnia. Może jest problem z zasilaczem, który nie potrafi dostarczyć odpowiedniego prądu przy sterowaniu PWM.

*

haku2006

• Newbie
  • *
  • 4
  • 0
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 18, 2017, 06:47:01 »
A co jest podłączone do sterownika, że ma taką dziwną charakterystykę świecenia? W programie jest od 0% o 7 do 100% o 8. A potem płynne ściemnienie przez godzinę od 100% o 19 do 0% o 20. Więc jest to dosyć płynna i powolna zmiana. Można dostawić kropki na wykresie i pokombinować, ale najpierw proszę sprawdzić w opcji "Testuj oświetlenie" przy jakim poziomie lampa się ściemnia i rozjaśnia. Może jest problem z zasilaczem, który nie potrafi dostarczyć odpowiedniego prądu przy sterowaniu PWM.
Wszystko już działa jak należy.  Dziękuję za pomoc  ;)

*

Romek

• Administrator
  • Full Member
  • 227
  • 0
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 18, 2017, 08:31:57 »
A można wiedzieć w czym był problem. Taka wiedza przyda mi się przy rozwiązywaniu problemów innych użytkowników.

*

haku2006

• Newbie
  • *
  • 4
  • 0
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 18, 2017, 19:54:24 »
A można wiedzieć w czym był problem. Taka wiedza przyda mi się przy rozwiązywaniu problemów innych użytkowników.
Właśnie wszystko było ok i problemu nie było. Tylko wygrałem plik i byłem w pracy na noc i żonce kazałem obserwowac:):) a żona stwierdziła że szybko się oświeca i gaśnie. Ale miałem wolne i sam obserwowałem i jest dokładnie tak jak chciałem. Dziękuję raz jeszcze ;) ;)

*

Romek

• Administrator
  • Full Member
  • 227
  • 0
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 18, 2017, 20:32:11 »
No to się cieszę i życzę udanego użytkowania sterownika.