Jak sterować kolorami

• 9 Odpowiedzi
  • 3440 Wyświetleń
*

MarcinK

• Newbie
  • *
  • 3
  • 0
Jak sterować kolorami
« dnia: Grudzień 04, 2017, 20:46:56 »
Witam podpiąłem dzisiaj moduły RGB samsunga i moduły barwy zimnej wszystko ładnie i bez problemów puki co oprucz jednej kwestii a mianowicie nie odpowiada mi trochę kolor jaki wyszedł chciałbym dać więcej koloru czerwonego z RGB i nie wiem co powinienem zmienić w ustawieniach i jak to zrobić.
Drugie pytanie czy jeżeli zaprogramuje 6:00 5% oświetlenia a o 11:00 100% oświetlenia to będzie się ono załączało przez 5h stopniowo czy powinienem ustawić to po kolei vzyli np6:00 -5% 7:00-20%8:00-40% itd
Jak to zrobić ?

*

Romek

• Administrator
  • Full Member
  • 227
  • 0
Odp: Jak sterować kolorami
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2017, 21:31:07 »
Witam,

1. Trzeba użyć opcji "Programuj" na głównym oknie (po podłączeniu sterownika), tam gdzie ustawia się wykresy. Można programować każdy kanał oddzielnie lub RGB jako kolor, zależy jak kto woli i jak podłączone są moduły. Jak nie wiadomo co zrobić, to najlepiej ściągnąć jakieś przykładowe ustawienia z forum Klubu Malawi, jest tam tego sporo.

2. Będzie się zmieniało przez 5h stopniowo. Linie pomiędzy punktami symbolizują jak będzie się zmieniało oświetlenie. Zawsze pomiędzy dwoma punktami będzie się zmieniało stopniowo, niezależnie jak długo będzie to trwało (może nawet ponad dobę, ale nie dłużej niż dwie doby).

*

MarcinK

• Newbie
  • *
  • 3
  • 0
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2017, 21:49:21 »
Czyli rozumiem to tak że ustawiam punkt 6:00-5% i następny 12:00-100% i traktuje to jako wschód słońca i w tym czasie będzie stopniowo załaczało mi moc oświetlenia rozłożoną równomiernie przez 6h
I sytuacja odwrotna od np 20:00-100% do 24:00-0% jako zachód  .
Ale gdzie w której zakładce w oknie programowanie jest sterowanie kolorami RGB to nie wiem :(

*

MarcinK

• Newbie
  • *
  • 3
  • 0
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 07, 2017, 09:57:10 »
Sprawa opanowana, ten sterownik to marzenie każdego akwarysty dzięki .

*

tomaszzt

• Newbie
  • *
  • 4
  • 0
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 27, 2017, 22:58:22 »
A ja zapytam o trochę inne "sterowanie". Chodzi mi o ewidentne "wybarwienie" ryb, dość trudnych do wybarwienia (caudopunctatusy). Mam po 3 moduły RGB i białych zimnych. Czy można wysterować kolor na poszczególnym kanale ? Jeśli tak, to w jaki sposób ?  Zależy mi na podkreśleniu barwy czerwonej w ok. 40 % i niebieskiej w 60% i to wszystko dopełnione ledami białymi.
Jeszcze rok temu skakał bym z radości pod wrażeniem obecnego efektu. ALE chciałbym "wycisnąć" z tych światełek i sterownika co tylko się da...
Inna rzecz to prosty efekt świt-zmierzch, ale tak skonfigurowany, aby odpowiadał temu, co daje natura.

*

Romek

• Administrator
  • Full Member
  • 227
  • 0
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 29, 2017, 22:57:15 »
Można bez problemu sterować każdym kanałem oddzielnie. Trzeba usunąć wszystkie ustawienia rgb i wtedy będzie można zaprogramować Madzi kanał oddzielnie.

*

Ragnar

• Newbie
  • *
  • 3
  • 0
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 26, 2018, 17:14:47 »
A czy istnieje jakas opcja zrobienia kopii zapasowej dawnych ustawien, na wypadek gdyby chcialo sie do nich wrocic?

*

nenere

• Newbie
  • *
  • 2
  • 0
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 12, 2018, 15:10:03 »
Podbijam pytanie Ragnara. :)
"A jak wyjdzie śmiesznie? Ludzie się pośmieją i koniec. Wielkość nie boi się śmieszności." Tadeusz Różewicz

*

Romek

• Administrator
  • Full Member
  • 227
  • 0
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 12, 2018, 20:52:06 »
Można zgrać ""wykresy" do pliku, czyli ustawienia jasności. Samych parametrów programu (ustawień) nie można zapisać.

*

sybille94

• Newbie
  • *
  • 4
  • 0
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 16, 2018, 10:31:39 »
O, to dobrze wiedzieć. Dzięki za pomoc, miałam z tym problem :)
W walce ze zmarszczkami warto postawić na sprawdzone dermokosmetyki https://poznajrichevon.pl/produkt/richevon/