kolory znikły

• 4 Odpowiedzi
  • 1853 Wyświetleń
*

Dziubek

• Newbie
  • *
  • 28
  • 0
kolory znikły
« dnia: Luty 19, 2016, 00:26:15 »
dziś zauważyłem, że w nocy akwarium nie jest niebieski tylko fioletowe... i zacząłem sprawdzać i tak :
jak ustawie zielony, czy żółty  to jest biały, a jak ustawie niebieski to jest fioletowy ... co się narobiło?? nie wiem od kiedy tak mam... ale nie jest dobrze.

*

Romek

• Administrator
  • Full Member
  • 227
  • 0
Odp: kolory znikły
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2016, 16:47:09 »
Próbowałeś uruchomić symulację żeby sprawdzić jak to działa na sterowniku? Może jest zawarcie na kanałach, np dostała się gdzieś woda? Można też spróbować zaprogramować każdy kanał oddzielnie i popatrzeć co się będzie świeciło.

*

Dziubek

• Newbie
  • *
  • 28
  • 0
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2016, 21:51:48 »
głupia sprawa, :-[ bo dziś wszystko działa jak należy  :-\... znaczy kolory wróciły... i jest spoko  8)

coś sie jednak dzieje, bo miga co pewien czas światło i czasami się zmienia z niebieskiego na fioletowy...  :(
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2016, 22:33:47 wysłana przez Dziubek »

*

Romek

• Administrator
  • Full Member
  • 227
  • 0
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2016, 12:16:00 »
Wygląda na jakieś zawarcie w lampie. Ciężko powiedzieć bez dokładnych oględzin. Jeżeli problem będzie się powtarzał, to daj znać na maila i coś poradzimy.

*

Dziubek

• Newbie
  • *
  • 28
  • 0
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2016, 15:29:53 »
chyba znalazłem  :o jeden z przewodów  przy wtyczce do sterownika się przełamał ... poprawiłem i jak na razie jest ok. To był minus od czwartego kanału, reszta przewodów jest dość gruba (około 1 mm przekrój), a ten jeden był cienki ( około 0.5 mm przekroju )