Nowa wersja firmware (2.2) i aplikacji (1.7)

• 2 Odpowiedzi
  • 1614 Wyświetleń
*

Romek

• Administrator
  • Full Member
  • 227
  • 0
Nowa wersja firmware (2.2) i aplikacji (1.7)
« dnia: Październik 06, 2016, 22:15:39 »
Zgodnie z obietnicą wziąłem się za rozwój oprogramowania. Pojawiła się kolejna wersja "firmware" (2.2).

Zmiany na razie nieduże. Można ustalić temperatury pracy sterownika (kontrola przegrzewania). W ustawieniach można ustawić trzy temperatury:
ostrzeżenia - powyżej tej temperatury sterownik będzie zmniejszał jasność świecenia
alarmu - musi być wyższa niż temperatura "ostrzeżenia", powyżej tej temperatury co godzinę będzie sygnalizowane przegrzewanie sygnałem dźwiękowym
przegrzania - przy tej temperaturze sterownik całkowicie odetnie świecenie (musi być wyższa niż "alarmu").

Pomiędzy temperaturami "ostrzeżenia" i "przegrzania" sterownik coraz bardziej zmniejsza moc świecenia (aby nie przekroczyć temperatury przegrzania).

W samej aplikacji też jest trochę zmian. Okno startowe zawiera przyciski do instalacji sterowników USB (nie trzeba ich oddzielnie pobierać), przycisk do uruchomienia pliku PDF z instrukcją użytkownika (dzięki temu zawsze będzie aktualna i nie trzeba będzie jej osobno pobierać), oraz przycisk otwierający konsolę tekstową.

Konsola służy do bezpośredniej komunikacji ze sterownikiem za pomocą poleceń tekstowych. Na razie jest mało użyteczna, bo nie udokumentowałem jeszcze dostępnych poleceń. Planuję uzupełnić (w instrukcji użytkownika) w najbliższym czasie.

Najbliższe zmiany jakie planuję, to możliwość nazywania kanałów (prawdopodobnie ta funkcja nie będzie wymagała instalacji nowego firmware) oraz testowanie poziomu oświetlenia (tu już konieczny będzie upgrade).

Pozdrawiam
Romek

*

xckamil

• Newbie
  • *
  • 1
  • 0
Odp: Nowa wersja firmware (2.2) i aplikacji (1.7)
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 08, 2016, 21:48:09 »
Gdzie mogę pobrać firmware 2.2 i jak wgrać ?

*

Romek

• Administrator
  • Full Member
  • 227
  • 0
Odp: Nowa wersja firmware (2.2) i aplikacji (1.7)
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 09, 2016, 18:49:36 »
Nowy firmware jest pobierany razem z nową wersją aplikacji. Aplikacja powinna się aktualizować automatycznie przy uruchomieniu.

Do wgrania potrzebny jest programator USBASP (do nabycia w sklepie). Należy do niego zainstalować sterowniki (opisane w dziale FAQ). Potem wgrywanie firmware odbywa się z aplikacji.