Sterowniki

• 22 Odpowiedzi
  • 6641 Wyświetleń
*

robertj1

• Newbie
  • *
  • 25
  • 1
Sterowniki
« dnia: Październik 05, 2015, 16:21:52 »
Witam! Może ktoś mi podpowie w którym "miejscu" na stronie szukać tych sterowników!

*

Romek

• Administrator
  • Full Member
  • 227
  • 0
Odp: Sterowniki
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 05, 2015, 17:36:15 »
http://palabras.pl/#/leddimmer
Sterowniki USB i instalator aplikacji.

*

robertj1

• Newbie
  • *
  • 25
  • 1
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 05, 2015, 19:17:44 »
Bardzo dziękuję! Udało się zainstalować, ale ....  aplikacja cały czas mówi spróbuj ponownie. Co robić?

*

robertj1

• Newbie
  • *
  • 25
  • 1
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 05, 2015, 20:18:08 »
Wymiana kabla USB, restart komputera, odinstalowanie i ponowne zainstalowanie  - wszystko bez efektu. Ciągle "spróbuj ponownie".

*

Romek

• Administrator
  • Full Member
  • 227
  • 0
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 05, 2015, 21:23:22 »
Uruchom menadżera urządzeń i zobacz czy po podłączeniu pojawia się nowy port COM. Jeżeli nie, to trzeba zainstalować sterowniki USB dla odpowiedniego systemu 32 lub 64 bitowego. Jeżeli pojawia się, to sprawdź czy urządzenie działa poprawnie (czy nie wyświetla się symbol wykrzyknika na żółtym tle). Jeżeli nie działa, to należy odinstalować zaznaczając opcję odinstalowania sterowników, bo najprawdopodobniej zainstalowały się nieprawidłowe sterowniki. Może to być spowodowane tym, że niektóre systemy automatycznie pobierają i instalują sterowniki, dlatego sterownik trzeba zainstalować przed podłączeniem urządzenia (co jest wyraźnie napisane w instrukcji).

Jaki system operacyjny masz? W jakiej wersji 32/64 ?

*

robertj1

• Newbie
  • *
  • 25
  • 1
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 05, 2015, 22:18:50 »
System  32 bitowy, sprawdzałem nowy port nie pojawia się, ale nie rozumiem dlaczego - sterowniki instalowałem dla systemu 32 bitowego.

*

robertj1

• Newbie
  • *
  • 25
  • 1
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 05, 2015, 22:36:05 »
Odinstalowałem sterowniki i aplikację. Sprawdzam w Manager - po podłączeniu sterownika - wykrywa nowy port ale brak sterowników (kod 28). Instaluję sterowniki 32 bit sprawdzam i dalej brak sterowników. Co mogę robić źle?

*

Romek

• Administrator
  • Full Member
  • 227
  • 0
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 05, 2015, 22:41:00 »
Jak masz podłączone urządzenie i widzisz je w menedżerze urządzeń to kliknij prawym i wybierz opcję odinstalowania razem ze sterownikami. Bo taki widok jak mówisz oznacza, że zainstalowana jest nieprawidłowa wersja sterowników. Zaraz zamieszczę post w którym będzie to widać na obrazkach.

*

Romek

• Administrator
  • Full Member
  • 227
  • 0
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 05, 2015, 22:43:48 »
Znaczy z jakiegoś powodu nie widzi sterowników, albo nie zainstalowały się właściwie.
Są możliwe 3 przypadki:
1) sterownik nie jest zainstalowany
2) jest zainstalowany niewłaściwy sterownik - należy odinstalować urządzenie (klikając prawym na urządzeniu i wybierając odinstaluj, koniecznie zaznaczyć opcję usunięcia sterowników)
3) wszystko działa

A jeszcze takie pytanie jaki konkretnie system (który Windows)?
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2015, 22:51:38 wysłana przez Romek »

*

robertj1

• Newbie
  • *
  • 25
  • 1
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 05, 2015, 23:15:01 »
System Windows 7 Professional. Niestety żaden zrzut nie pokrywa się z tym co jest u mnie.
U mnie wykrywa to jako USB serial Controller. Na dzisiaj wystarczy, nie mam już do tego cierpliwości. Pozdrawiam!

*

robertj1

• Newbie
  • *
  • 25
  • 1
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 05, 2015, 23:16:14 »
Sory - na pierwszym zrzucie jest tak jak u mnie!

*

Romek

• Administrator
  • Full Member
  • 227
  • 0
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 05, 2015, 23:27:25 »
Jeżeli tak, to zainstaluj sterowniki a dopiero potem (po restarcie komputera) podłącz urządzenie i powinno być OK.
Jeżeli jest inaczej, to pokaż zrzut z ekranu. I będziemy szukać dalej.

*

robertj1

• Newbie
  • *
  • 25
  • 1
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 06, 2015, 16:45:52 »
Witam ponownie! Zrobiłem tak jak pisałeś. Niestety bez efektu. Ciągle nie ma sterowników mimo, że w Panelu sterowania w programach widać zainstalowany Pl 2303.

*

robertj1

• Newbie
  • *
  • 25
  • 1
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 06, 2015, 16:51:29 »
Jeszcze jeden zrzut
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2015, 16:53:42 wysłana przez robertj1 »

*

Romek

• Administrator
  • Full Member
  • 227
  • 0
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 06, 2015, 17:45:15 »
Na pewno instalujesz dobrą wersję sterowników? Właśnie zainstalowałem na Windows 7 Home Premium 64-bit i wszystko działa jak należy. U Ciebie wygląda to tak jakby w ogóle nie było sterowników. Właśnie przygotowuję maszynę wirtualną z Windows 7 Professional 32-bit i będę testował czy uda mi się zainstalować poprawnie sterowniki.

Może spróbuj odinstalować sterowniki jeszcze raz (łącznie z tymi z co je widać w zainstalowanych programach). NIE podłączaj urządzenia, tylko zainstaluj sterowniki. Zresetuj komputer i podłącz LedDimmerPro. Zobaczymy czy to coś zmieni. Jak nie to poczekaj, dam znać czy uda mi się to zainstalować.

Ciekawe czy ktoś jeszcze instalował na Windows 7 32-bit ?